ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ

17

ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଶ୍ରୀନଗରରେ ପୁଣି ଥରେ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ

Team Odian News |

ଶ୍ରୀନଗର : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଶ୍ରୀନଗରରେ ପୁଣି ଥରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଖବର ମିଳିଛି । ଶ୍ରୀନଗରରେ ମୁତୟନ ଥିବା ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଅଣକଶ୍ମୀରୀ  ଯୁବକ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆକ୍ରମଣଟି ମୌଲାନା ଆଜାଦ୍‌ ରୋଡ୍‌ରେ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୂଚନା ରହିଛି । ତେବେ ଏହି ଆକ୍ରମଣ ପରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଘେରି ନେଇଛନ୍ତି । ୧୫ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସମିପ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗମ୍ଭୀର ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପୁଲିସର କହିବାନୁସାରେ, ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଗ୍ରେନେଡ୍‌ ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ଯାଇ ପଡ଼ିଥିଲା । ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକେ ଏହାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୨୯ରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ରେ ଶ୍ରନଗରର କାକାସରାଏରେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ରେ କୁଲଗାମରେ ଏବଂ ଅକ୍ଟେବାର ୭ରେ ହରି ସିଂହ ହାଇଟ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଗ୍ରେନେଡ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ।