ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ

169

ଘୋଷଣା ହେଲା ଦାମଙ୍କ ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳ

Team Odian News |

ଘୋଷଣା ହେଲା ଦାମଙ୍କ ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳ
ଭୁବନେଶ୍ୱର ,୨୪/୧୧(ଓଡ଼ିଆନ ନ୍ୟୁଜ)  : ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା.ଦାମୋଦର ରାଉତ ଆଜି ନିଜର ନୂଆ ଦଳର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଦଳର ନାଁ ରହିଛି ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳ। ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ବ୍ରଜ କିଶୋର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଏହି ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଘୋଷଣା ସମୟରେ ଶ୍ରୀ ତ୍ରିପାଠୀ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଯଜ୍ଞେଶ୍ବର ବାବୁ, ସଭାପତି ପ୍ରଶାନ୍ତ ମିଶ୍ର, ଯୁବ ସମତା ସଭାପତି ସାରଦା ପ୍ରସନ୍ନ ସ୍ବାଇଁ ଓ ପ୍ରଭାସ ସାମନ୍ତରା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦୁର୍ନୀତିମୁକ୍ତ ଶାସନ ସହିତ ଓଡ଼ିଆ ଜାତିର ସ୍ବାଭିମାନ ଓ ସ୍ବାର୍ଥ ହାସଲ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଦଳ ଗଠନ କରାଯାଇଥିବା ଡା.ରାଉତ କରିଛନ୍ତି। ଦଳର କୌଣସି ପଦପଦବିରେ ନ ରହି ପ୍ରଚାର କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଭାବେ ଡା.ରାଉତ ଦାୟିତ୍ବ ତୁଲାଇବେ ବୋଲି ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି।

ଆଜି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଡା.ରାଉତ କହିଲେ, ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଗତି ଦଳ, ପବ୍ଲିକ ପଲିଟିକାଲ ପାର୍ଟି, ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପୁଲିସ ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର ଓ ପ୍ରସନ୍ନ ମିଶ୍ର ସାମିଲ ହେବାର ସ୍ବୀକୃତି ଦେଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି। ଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା କିଛିଦିନ ସମୟ ମାଗିଛନ୍ତି, ହେଲେ ଦଳରେ ମିଶିବା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟଭାବେ ମନା କରି ନାହାନ୍ତି। ଏପରିକି ଶାସକ ଦଳର ଅନେକ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବିଧାୟକ ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଇଚ୍ଛୁକ। ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନରେ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳର ରହିଥିବା ନିର୍ବାଚନୀ ଇସ୍ତାହାର ବିଜୁ ସମତାକ୍ରାନ୍ତି ଦଳର ଚିନ୍ତାଧାରା ସହିତ ପ୍ରାୟତଃ ସମାନ। ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଠନ ପାଇଁ ଯେଉଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆବଶ୍ୟକ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନିର୍ବାଚନ କମିସନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।