ଓଡ଼ିଶାର ମାନ୍ୟବର ବାଚସ୍ପତି ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦକ୍ଷତା ଓ ବୃତି ଭିତ୍ତିକ ନେତୃତ୍ୱରେ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲା ଜେ କେ କାଗଜ କଳ

ରାୟଗଡା,୯/୩(ଗୁରୁ ପ୍ରସାଦ ସାହୁ):ଓଡ଼ିଶା ବାଚସ୍ପତି ରାଜ୍ୟ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ଶାସନ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଅଭିନବ ତଥା ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସିଏସ୍ଆର୍ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ନେତୃତ୍ୱ ପୁରସ୍କାର- 2021 ସହିତ ଜେ.କେ ପେପରକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛନ୍ତି। କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନକୁ ସ୍ମରଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ, 5 ମାର୍ଚ୍ଚ 2021 ରେ, ଓଡିଶାରେ, ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁ ଟାଇମ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ – ମାସିକ ଇଂରାଜୀ ପତ୍ରିକା, ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାର ମାନ୍ୟବର ବାଚସ୍ପତି ଡ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାଟ୍ରୋ, ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ ସହିତ ଜେ.କେ ପେପର ଏହାର ଅଭିନବ, ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ CSR, ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ଧରି କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ନେତୃତ୍ୱ ପୁରସ୍କାର 2021 କୁ ଜେନେରାଲ୍ ମ୍ୟାନେଜର, ସିଏସ୍ଆର୍, ପ୍ରଫେସର ପି.କେ ଧଳ କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହକାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରେ100 ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ କର୍ପୋରେଟ୍ ମୁଖ୍ୟ, ରାଜନ political ନେତା ତଥା ସମାଜସେବୀ ତଥା ମିଡିଆ ଭ୍ରାତୃତ୍ୱ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କଠାରୁ ଏହି ପୁରସ୍କାର ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବର୍ଗ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ 20 ଜଣ କର୍ପୋରେଟ୍ ନେତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବକ୍ତାମାନେ ସମ୍ମାନିତ କରିଛନ୍ତି। “ଏହି ନେତୃତ୍ୱ ପୁରସ୍କାରରେ ଆମେ ଆନନ୍ଦିତ ଏବଂ ଉତ୍ସାହିତ ଏବଂ ସର୍କୁଲାର ଧାରଣା ସହିତ ଓଡିଶାର ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ତଥା ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଅଧିକ ଅର୍ଥପୂର୍ଣ୍ଣ CSR ପ୍ରକଳ୍ପ କରିବୁ। ଏବଂ ମୂଲ୍ୟ ଶୃଙ୍ଖଳା ଅର୍ଥନୀତି “ଜେ.କେ ପେପରର ଜିଏମ୍ ସିଏସ୍ଆର୍ ପ୍ରଫେସର ପ୍ରଫୁଲ୍ଲା କୁମାର ଧଳ କହିଛନ୍ତି। ବାସ୍ତବରେ JK CSR ଏହାର CSR ବାହୁ ମାଧ୍ୟମରେ – ସ୍ପର୍ଶ ସୋସିଆଲ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗ୍ରହଣ କରିଛି ଯଥା ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଗ୍ରାମୀଣ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଡିଜିଟାଲାଇଜେସନ୍ ଓ ଯୁବ ପିଢ଼ି ଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଗ୍ରାମୀଣ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଡିଜିଟାଲାଇଜେସନ୍, କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିବା ପାଇଁ ସୋଲାର ମାଇକ୍ରୋ ଜଳସେଚନ ଗ୍ରହଣ, NTFPS ଉପରେ କୁଟୀର ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ହିଲ୍ ବ୍ରମ୍ ଏବଂ ତାମରିନ୍ଦ ପରି ଜଙ୍ଗଲଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ | ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ଏବଂ ମାର୍କେଟିଂ, ଓ organic ବ ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ ମେଗା ଗ୍ରାମୀଣ ହାଟ ସେଟିଂ, SHG ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ ଗ୍ରାମୀଣ ମାର୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି ଏବଂ ଏହାର ନକଲ ପାଇଁ ସରକାର ଏବଂ ଅନ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛି | JK ପେପରର CSR ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ରାୟାଗଡା ଜନସଂଖ୍ୟାର 11.6% ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଉପକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: