ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ଯବାନଙ୍କ ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା, ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଗଛ ଉପରକୁ ଗଲେ ପରିବାର ସହିତ କଥା ହୁଅନ୍ତି

ମାଲକାନଗିରି, ୧୩/୦୬( ଶ୍ରୀନିବାସ ପଣ୍ଡା/ଭିକି ବାରିକ) ଛତିଶଗଡର ନକ୍ସଲ ଫ୍ରଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଯବାନମାନେ ମୋବାଇଲରେ ନେଟୱାର୍କକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କୋଣ୍ଡାଗାଓର ହାଡେଲିରେ ଥିବା ଆଇଟିବିପି କ୍ୟାମ୍ପରେ ରହୁଥିବା ଯବାନ ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି। ଜିଲ୍ଲା ଠାରୁ ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଆଇଟିବିପି ର କ୍ୟାମ୍ପ ବାହାରେ ଗୋଟିଏ ଗଛ ଅଛି, କେବଳ ସେହି ଗଛ ଉପରେ ମୋବାଇଲ୍ ନେଟୱାର୍କ ଉପଲବ୍ଧ | ଯବାନମାନେ ପ୍ରଥମେ ଏହି ଗଛରେ ଏକ ଲମ୍ବା ବାଉଁଶ ବାନ୍ଧି, ତା’ପରେ ଜଣେ ଯବାନ ଗଛ ଉପରକୁ ଚଢି ଗଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନେ ମୋବାଇଲକୁ ତଳୁ ଏକ ବାକ୍ସରେ ରଖି ଦଉଡି ଉପରେ ପ୍ରଦାନ କଲେ ତଳେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଯବାନ ମୋବାଇଲରେ ସେହି ମୋବାଇଲ୍ ସହିତ ୱାଇଫାଇ ସଂଯୋଗ ନିମ୍ନ ମୋବାଇଲରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବା ମାତ୍ରେ ମୋବାଇଲ୍ ସେଠାରେ ରଖି ଯବାନମାନେ ପରିବାର ସହିତ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ କଥା ହୁଅନ୍ତି l ଏହି ବିଷୟରେ କୋଣ୍ଡାଗାଓ ଏସପି ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ତିୱାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ମୋବାଇଲ୍ ନେଟୱାର୍କ ପହଞ୍ଚିବା ସରକାର ଏବଂ ପ୍ରଶାସନର ଲକ୍ଷ୍ୟ। ଶୀଘ୍ର ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ ନେଟୱାର୍କ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: