ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭାରେ ମାରପିଟ୍ ଘଟଣାରେ ୫ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନିଲମ୍ବିତ

କୋଲକାତା,୨୮/୦୩ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଘଟଣାରେ ୫ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନିଲମ୍ବିତ। ସୋମବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭାରେ ଶାସକ ତୃଣମୁଳ କଂଗ୍ରେସ (ଟିଏମସି) ଏବଂ ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଥା କଟାକଟିରୁ ଏହି ଝଗଡ଼ା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଟିଏମସି ବିଧାୟକ ଅସିତ ମଜୁମଦାର ଏବଂ ବିଜେପିର ମନୋଜ ଟିଗଗା ପରସ୍ପର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ଟିଏମସି ନେତାମାନେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବଙ୍ଗଳାର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ବାଚସ୍ପତି ପାଞ୍ଚଜଣ ବିଜେପିଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି।ଆଜି ବିଧାନସଭା ବଜେଟ୍ ଅଧିବେସନର ଶେଷ ଦିନ ଥିବା ବେଳେ ଗୃହରେ ବୀରଭୁମ ହିଂସା ଘଟଣା କଥା ଉଠାଇଥିଲା। ବିଜେପି। ରାଜ୍ୟରେ ଆଇନ୍‌ଶୃଙ୍ଖଳା କଥା ଉଠାଇ ଟିଏମ୍‌ସି ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସରକାରୀ ପକ୍ଷ ଏ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ନେଇ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମନା କରିଦେବା ପରେ ବିରୋଧ ତେଜିଥିଲା।ବିଜେପି ବିଧାୟକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବୀରଭୂମରେ ହୋଇଥିବା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଯାହା ପରେ ଟିଏମସି ବିଧାୟକଙ୍କ ଗୃହରେ ହୋହାଲ୍ଲା ହୋଇଥିଲା। ପରେ ବାଚସ୍ପତି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚଜଣ ବିଜେପି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଥିଲେ। ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଥିବା ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ, ମନୋଜ ଟିଗଗା, ନରହରି ମହୋତ୍ସବ, ଶଙ୍କର ଘୋଷ, ଦୀପକ ବାରମ୍ୟାନଙ୍କ ନାମ ରହିଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: