‘ମନ୍‌କୀ ବାତ୍‌’ରେ ପୁରୀର ରାହୁଲ୍‌ ମହାରଣା ଙ୍କ କଥା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୭।୦୩ :   ମନ୍‌ କୀ ବାତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ​‌ରେ ପୁରୀର ରାହୁଲ ମହାରଣାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ । ତରୁଣ ମାନେ ‘ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାତର ଅଭିଯାନ’କୁ ସଫଳ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଜି ‘ମନ୍‌କି ବାତ୍‌’ର ୮୭ତମ ସଂସ୍କରଣରେ କହିବା ବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଓଡ଼ିଶାର ପୁରୀନିବାସୀ ରାହୁଲ୍‌ ମହାରଣାଙ୍କ କଥା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ପରିବେଶକୁ ପରିଷ୍କାର ରଖିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶାର ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର ସ୍ଵଚ୍ଛାଗ୍ରହୀ ରାହୁଲ ମହାରଣାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମାସିକ ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ମନ କି ବାତ’ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଶହ ଶହ କିଲୋ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଅଳିଆ ଏବଂ ମଇଳା ସଫା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, “ରାହୁଲ ପ୍ରତି ରବିବାର ସକାଳେ ପୁରୀର ତୀର୍ଥସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଆବର୍ଜନା ସଫା କରନ୍ତି।  ଏଯାବତ୍‌ ସେ ଶହ ଶହ କିଲୋଗ୍ରାମ୍‌ ଓଜନର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆବର୍ଜନା ପରିଷ୍କାର କରି ସାରିଲେଣି। ରାହୁଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଗୋଦାବରୀ ନଦୀ କୂଳରେ ଥିବା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଶିକର ଚନ୍ଦ୍ରକିଶୋର ପାଟିଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଲୋକଙ୍କୁ ନଦୀରେ ଅଳିଆ ନଫିଙ୍ଗିବାକୁ ସେ ନିରନ୍ତର ଉତ୍ସାହିତ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ଏହା କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି ତେବେ ସେ ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଟକାଇବେ।ତାହା ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଆୟେୁର୍ବେଦିକ୍‌ ଔଷଧ ଷ୍ଟାର୍ଟଅପ୍‌, ଯୋଗ ଏବଂ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ବାବଦରେ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଜଳ ସଂକଟକ ରୋକିବା ଏବଂ ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ କହିଥିଲେ।

rahul 750x430 1

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!
%d bloggers like this: