37

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧/୨:କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଲେଖିଲେ ଚିଠି । ଦେଶରେ ବର୍ଦ୍ଧିତ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମ୍‌କୁ କମ୍‌ କରିବାକୁ ଚିଠିରେ କହିଲେ । ପିଏମ୍‌ଙ୍କ ନାଁରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଏହି ପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି , ଆବଶ୍ୟକ ଜିନିଷର ଦାମ୍‌ରେ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି । ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ଶ୍ରେଣୀୟ ଲୋକଙ୍କୁ ନାନା ଅସୁବିଧାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ୁନି । ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଉଚିତ୍‌ ।
ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି ଦେଶରେ ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ପଦାର୍ଥର ଦାମ୍‌ ଦ୍ରୁତ ଭାବେ ବଢ଼ିଛି । ତେଲ ଓ ଗ୍ୟାସ୍‌ର ବର୍ତ୍ତମାନ ମୂଲ୍ୟରେ ଲୋକେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ  ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଦେଶର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଶହେ ଟଙ୍କା ପ୍ରତି ଲିଟରର ଆକଳନକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଜନତାଙ୍କୁ ରିହାତି ଦେବା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା ଉଚିତ୍‌ ।
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଚିଠିରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି , ଲୋକେ ସରକାରଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବା ପାଇଁ ବାଛିଛନ୍ତି । ଡିଜେଲ୍‌ର ବଢ଼ିଥିବା ଦାମ୍‌ ଦେଶର ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଲୋକଙ୍କର ଏହି କଥା ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇଛି । ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜାରରେ କଞ୍ଚା ତେଲର ଦାମ୍‌ କମ୍‌ ଥିବା ବେଳେ ଦେଶରେ ଇନ୍ଧନର ଦାମ୍‌ ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି ୟୁପିଏ ସରକାରଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସମୟରେ ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ବଜାରର ତତ୍କାଳୀନ  ଦାମ୍‌ ସତ୍ତ୍ୱେ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲର ଦାମ ଏହି ସ୍ତର ଯାଏ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ନଥିଲା ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!