60

ସ୍ଵପ୍ନାଙ୍କ ପାଦରେ ଚମତ୍କାର ଚିତ୍ର

ଥିରୁବନନ୍ତପୁରମ୍,୨୦/୫:ସ୍ଵପ୍ନା ଅଗଷ୍ଟିନ୍ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ବାହୁ ବିନା ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ | ପିଲାଦିନରୁ ସେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହେବା ଶିଖିଲେ | ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଚିତ୍ରକଳା ପାଇଁ ଏକ ଚମତ୍କାର ବିକାଶ କଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଜଣେ ବୃତ୍ତିଗତ ଆଭିମୁଖ୍ୟ | ସେ “ଅସୁବିଧାକୁ ଦୂର କରିବା” ବାକ୍ୟର ଏକ ଜୀବନ୍ତ ଉଦାହରଣ ..! ସ୍ଵପ୍ନା ଅଗଷ୍ଟିନ୍ ୨୧ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯୭୫ ରେ କେରଳର ପୋଥାନିକଡରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଜନ୍ମରୁ ଦୁଇ ବାହୁ ବିନା ଏକ ଶିଶୁ ଥିଲେ | ପିଲାଦିନେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜ ପାଦରେ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା ଏବଂ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା ଭଳି ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଥିଲେ | କଳା ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ଶୀଘ୍ର ଆବିଷ୍କୃତ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଏବଂ ଶିକ୍ଷକମାନେ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ସ୍କୁଲ୍ ଛାତ୍ର ଥିବାବେଳେ ଚିତ୍ର ଆଙ୍କିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ଉତ୍ସାହ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସମ୍ବାଦ ଚିଠି ଏବଂ ଯୁବ ପତ୍ରିକାରେ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା | ସ୍ଵପ୍ନା ଭାରତରେ ଅନେକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରଦର୍ଶନୀରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି | ନିଜର ଦୃଢ଼ ଇଛା ଶକ୍ତି ବଳରେ ଜଣେ ଅସାଧ୍ୟକୁ ସାଧନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ସ୍ୱପ୍ନାଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇପାରିଛି । ତେଣୁ ସ୍ୱପ୍ନାଙ୍କ ସଫଳତା ଆମକୁ ଆଜି ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଉଛି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!