Odian News
53

ନିଲାମ ହେବ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପହାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୯: ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱରେ ପାଇଥିବା ଉପହାରଗୁଡ଼ିକ ସହିତ କଣ କରନ୍ତି ? ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଉପହାରଗୁଡ଼ିକ ନିଲାମ କରାଯାଇଥାଏ । ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ, ଭାରତ ସରକାର ଆଜିଠାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଉପହାର ଏବଂ ସ୍ମୃତିର ଏକ ଇ-ନିଲାମର ଆୟୋଜନ କରିବେ । ଇ-ନିଲାମରୁ ମିଳିଥିବା ଅର୍ଥ ନମାମି ଗଙ୍ଗେ ମିଶନକୁ ଦିଆଯିବ । ଏହି ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ପଦକ ବିଜେତା ଅଲିମ୍ପିଆନ୍ ଏବଂ ପାରାଲିମ୍ପିଆନ୍, ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିକୃତି, ଚାରଧାମ, ରୁଦ୍ରକ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ର, ମଡେଲ୍, ମୂର୍ତ୍ତି, ଚିତ୍ର, ଅଙ୍ଗଭ୍ରଷ୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଯେ କେହି ବି ବ୍ୟକ୍ତି / ସଂଗଠନ https://pmmementos.gov.in ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଇ-ନିଲାମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ।
ନିଲାମରେ କ’ଣ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯିବ ?
୧-ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, ହକି ଏବଂ ଜାଭେଲିନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ
୨-ରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିକୃତି, ଚାରଡାମର ଚିତ୍ରକଳା, ରୁଦ୍ରକ ସମ୍ମିଳନୀ କେନ୍ଦ୍ର ସମେତ ଅନେକ ମଡେଲ ଏବଂ ମୂର୍ତ୍ତି ନିଲାମ କରାଯିବ
୩-ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋଷାକ, ଶାଲ୍ ଏବଂ ପେଣ୍ଟିଂ ଭଳି ଦ୍ରବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନିଲାମ କରାଯିବ

ନିଲାମ ଆଜିଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଅକ୍ଟୋବର ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ । ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଯେ PM ର ଉପହାର ନିଲାମ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ । ଏଥର ଏକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ଆଶା କରାଯାଉଛି । ଲୋକମାନେ ରାମ ମନ୍ଦିର, ଅଲିମ୍ପିକ୍ ଖେଳାଳୀ, ହକି, ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍ ଏବଂ ଜାଭେଲିନ୍ ର କଳାକୃତି ପାଇଁ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରିବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋଷାକ, ଶାଲ୍ ଏବଂ ଚିତ୍ର ଭଳି ଦ୍ରବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନିଲାମ କରାଯିବ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!