Odian News
82

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୧୦: ଭାରତର ପରବର୍ତ୍ତୀ ହେଡ୍ କୋଚ୍ ହେବେ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ୍ । କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ)ର ସୂତ୍ରରୁ ଏହା ସୂଚନା ଆସିଛି । ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦ୍ରାବିଡ଼ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍ ହେବାକୁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଆଇପିଏଲ୍ ଫାଇନାଲ୍ ସମୟରେ ଦ୍ରାବିଡ ଏବଂ ବିସିସିଆଇ ଏହି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା ।

ତେବେ ସେ ୨୦୨୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏନେଇ ଚୁକ୍ତି କରିବେ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରାଯାଇନି । ଏଠାରେ କୁହାଯାଉଛି, କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କୋଚ୍ ହେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇର ଅନେକ ଉଦ୍ୟମ ପରେ ସେ ଏଥିପାଇଁ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଭଲ ଖବର ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ତେବେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍ ଭାବେ ବିକ୍ରମ ରାଥୋଡ ତାଙ୍କ ପଦରେ ରହିବେ ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ପରିବର୍ତ୍ତନର ଏକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି । ଏହାସହ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଦଳକୁ ଆସୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ କୋଚ୍‌ ପଦ ପାଇଁ ଦ୍ରାବିଡ଼ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଦ୍ରାବିଡ ଭାରତୀୟ ଦଳର କୋଚ୍ ଭାବରେ ଭ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ଜିତିବା ସହ ତାଙ୍କୁ କରୋନାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ବାସ୍ତବରେ, ବର୍ତ୍ତମାନର କୋଚ୍ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସହାୟକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ଶେଷ ହେବ । ଏଥି ସହିତ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଟି -୨୦ ର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସହ ଘରୋଇ ସିରିଜରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱକୁ ନେଇ ସଙ୍କଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡ ନୂତନ ବିକଳ୍ପ ଖୋଜୁଥିଲା।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!