56

ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ବିରଳ ଧଳା ରଙ୍ଗର କଇଁଛ ..

ଦକ୍ଷିଣ କାରୋଲିନା ବେଳାଭୂମିରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ରବିବାର ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଆବିଷ୍କାର କରିଥିଲେ – ଏକ ବିରଳ ଧଳା ସମୁଦ୍ର କଇଁଛ ହ୍ୟାଚ୍ କିଆୱା ଦ୍ୱୀପ କଇଁଛ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ସମୁଦ୍ର କଇଁଛ ବସା ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବାବେଳେ ଧଳା ରଙ୍ଗର ଶିଶୁ କଇଁଛ ବାଲିରେ ଯାଉଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ । ଟାଉନ୍ ଅଫ୍ କିଆୱା ଦ୍ୱୀପ ଏସସିରୁ ଏକ ଫେସବୁକ୍ ପେଜ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ବିରଳ ଧଳା ସମୁଦ୍ର କଇଁଛର ଆବିଷ୍କାର ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲା । ଶିଶୁ କଇଁଛରେ ଲ୍ୟୁସିଜିମ୍ ନାମକ ଏକ ଜେନେଟିକ୍ ଅବସ୍ଥା ଥିବା ବିଶ୍ଵାସ କରାଯାଏ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା  ପଶୁମାନେ ପିଗମେଣ୍ଟେସନ୍ ହ୍ରାସ କରନ୍ତି। ତିନି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ‘ସେୟାର’ ସଂଗ୍ରହ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଆଲବିନିଜିମ୍ ବା ଲ୍ୟୁସିଜିମ୍ ଥିବା ପଶୁମାନେ ସାଧାରଣତ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁରେ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କଠିନ ସମୟ ପାଇଥା’ନ୍ତି | ସେମାନଙ୍କର ରଙ୍ଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଛିଡା କରାଏ ଏବଂ ଶିକାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ |

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!