Infosys ରେ ହେବନି ଛଟେଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୮।୫:   ବିଶ୍ୱରେ ଛଟେଇ ଚାଲିଛି। ଛଟେଇ ଦ୍ୱାରା ଆଇଟି କ୍ଷେତ୍ର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। କୃତ୍ରିମ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ (ଏଆଇ) ଚାକିରି ଉପରେ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି।  ଏହି ସମୟରେ ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ଇନଫୋସିସ ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ଖୁସି ଖବର ଦେଇଛି। ଇନଫୋସିସ ସିଇଓ ସଲିଲ ପାରେଖ ଛୁଟି ଏବଂ ଚାକିରି ଉପରେ କମ୍ପାନୀର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ସଲିଲ ପାରେଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇନଫୋସିସରେ କୌଣସି ଛଟେଇ ହେବ ନାହିଁ।ସଲିଲ ପାରେଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇନଫୋସିସ ଛଟେଇ କରିବାକୁ କୌଣସି ଯୋଜନା କରୁନାହିଁ। ଏଆଇ ହେତୁ ଆମେ କାହାକୁ ଚାକିରିରୁ ବାହାର କରିବୁ ନାହିଁ। ସଲିଲ ପାରେଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ତଥାପି, ଆମର ଚିନ୍ତାଧାରା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଆମେ ଏହିପରି କିଛି କରିବାକୁ ଯାଉନାହୁଁ । ଆଇଟି ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଏଆଇ ଗ୍ରହଣ କରି ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଛଟେଇ କରିଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଚତୁର୍ଥ ତ୍ରୟ ମାସିକରେ ଇନଫୋସିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ହାରାହାରି ଦେୟ ହ୍ରାସ କରିଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ଓଡିଆନ୍ ନ୍ୟୁଜ ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

SUPPORT US

Spread the love
error: Content is protected !!